New Technologies, Innovations and Sustainable Management: Theory, Methods and Techniques

SCHOOL OF SOCIAL SCIENCES - Department of Geography
27 Jul 2020 to 9 Aug 2020
Naxos
1η Ημέρα (27-07-2020)        
             
Έναρξη Λήξη Εισηγητής Αναπληρωτής Θέμα Κατηγορία Τύπος
18:00 20:00 Σπύρος Αναγνώστου Γεώργιος Κορρές Εισαγωγή στο Θερινό Σχολείο Νάξου "Μανόλης Μαρμαράς" 2020 «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
20:00 22:00 Εμμανουήλ Λασκαρίδης Γεώργιος Κορρές «Νέες Τεχνολογίες και Τεχνητή Νοημοσύνη» «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
             
2η Ημέρα (28-07-2020)        
             
Έναρξη Λήξη Εισηγητής Αναπληρωτής Θέμα Κατηγορία Τύπος
11:00 15:00 Σπύρος Αναγνώστου Γεώργιος Κορρές Προετοιμασία Ερευνητικών Εργασιών «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Workshop
18:00 20:00 Δέσποινα Διμέλλη Γεώργιος Κορρές "Σχεδιασμός έξυπνων πόλεων-οι νέες τεχνολογίες και ο ρόλος τους στη διαμόρφωση του αστικού χώρου" «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
20:00 22:00 Σπύρος Αναγνώστου Μαρία Μιχαηλίδη Στρογγυλό Τραπέζι: «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση» «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
             
3η Ημέρα (29-07-2020)        
             
Έναρξη Λήξη Εισηγητής Αναπληρωτής Θέμα Κατηγορία Τύπος
10:00 12:00 Βασίλειος Γαβαλάς Γεώργιος Κορρές "Το νησιωτικό περιβάλλον ως παράγοντας καθορισμού της γαμήλιας συμπεριφοράς: η περίπτωση των νησιών του Αιγαίου Πελάγους" «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
12:00 14:00 Γεώργιος Κορρές Μαρία Μιχαηλίδη Στρογγυλό Τραπέζι: «Νέες Τεχνολογίες και Τεχνητή Νοημοσύνη» «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
18:00 21:00 Σπύρος Αναγνώστου Γεώργιος Κορρές Προετοιμασία Ερευνητικών Εργασιών «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Workshop
             
4η Ημέρα (30-07-2020)        
             
Έναρξη Λήξη Εισηγητής Αναπληρωτής Θέμα Κατηγορία Τύπος
11:00 14:00 Σπύρος Αναγνώστου Γεώργιος Κορρές Προετοιμασία Ερευνητικών Εργασιών «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Workshop
18:00 20:00 Γεώργιος Καφφές Γεώργιος Τσομπάνογλου «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση» «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
20:00 22:00 Γεώργιος Τσομπάνογλου Γεώργιος Καφφές "Εκπαίδευση, Απασχόληση & Τοπική Ανάπτυξη" «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
             
5η Ημέρα (31-07-2020)        
             
Έναρξη Λήξη Εισηγητής Αναπληρωτής Θέμα Κατηγορία Τύπος
11:00 14:00 Σπύρος Αναγνώστου Γεώργιος Κορρές Προετοιμασία Ερευνητικών Εργασιών «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Workshop
18:00 20:00 Professor Clark Αθηνά-Μαρία Αρταβάνη "Περιφερειακή Ανάπτυξη & Τοπική Ανάπτυξη" «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
20:00 22:00 Ιωάννα Γιαννοπούλου Γεώργιος Τσομπάνογλου «Ψυχολογία, Εκπαίδευση & Νέες Τεχνολογίες» «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
             
6η Ημέρα (01-08-2020)        
             
Έναρξη Λήξη Εισηγητής Αναπληρωτής Θέμα Κατηγορία Τύπος
11:00 14:00 Σπύρος Αναγνώστου Γεώργιος Κορρές Προετοιμασία Ερευνητικών Εργασιών «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
18:00 20:00 Ευστράτιος Παπάνης Ελένη Πρασσά «Βιωματικές ασκήσεις και εκπαίδευση: Εφαρμογή της Γνωσιακής- Συμπεριφορικής Κατεύθυνσης» «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
20:00 22:00 Γεώργιος Κορρές Ευστράτιος Παπάνης «Στρογγυλό Τραπέζι και Εφαρμογές: Βιωματικές ασκήσεις και εκπαίδευση: Εφαρμογή της Γνωσιακής- Συμπεριφορικής Κατεύθυνσης» «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
             
7η Ημέρα (02-08-2020)        
             
Έναρξη Λήξη Εισηγητής Αναπληρωτής Θέμα Κατηγορία Τύπος
11:00 14:00 Γεώργιος Κορρές Ηλίας Κουρλιούρος "Πολιτιστική και Ιστορική Αναδρομή στον Αιγαιοπεελαγίτικο Χώρο" «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
13:00 14:00 Γεώργιος Κορρές Ιάκωβος Ναυπλιώτης Στρογγυλό Τραπέζι: «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση» «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
18:00 21:00 Σπύρος Αναγνώστου Γεώργιος Κορρές Προετοιμασία Ερευνητικών Εργασιών «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Workshop
             
8η Ημέρα (03-08-2020)        
             
Έναρξη Λήξη Εισηγητής Αναπληρωτής Θέμα Κατηγορία Τύπος
10:00 12:00 Γεώργιος Φώτης Σπύρος Αναγνώστου "Νέες Τεχνολογίες, Εκπαίδευση και Σχολείο μέσω του cloud: Τα Νέα Σύγχρονα Όρια" «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
12:00 14:00 Γεώργιος Φώτης Σπύρος Αναγνώστου "Εφαρμογές και Τεχνικές σε Νέες Τεχνολογίες, Εκπαίδευση και Σχολείο μέσω του cloud: Τα Νέα Συγχρονα Όρια" «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
18:00 21:00 Σπύρος Αναγνώστου Γεώργιος Κορρές Προετοιμασία Ερευνητικών Εργασιών «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
             
9η Ημέρα (04-08-2020)        
             
Έναρξη Λήξη Εισηγητής Αναπληρωτής Θέμα Κατηγορία Τύπος
10:00 12:00 Ιάκωβος Ναυπλιώτης Γεώργιος Κορρές "Νέες τεχνολογίες στον τομέα της φιλοξενίας και ικανοποίηση επισκεπτών" «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
12:00 14:00 Νικήτας Νικητάκος Γεώργιος Κορρές "Νέες Τεχνολογίες-Καινοτομίες: Γαλάζια Ανάπτυξη στις Νησιωτικές Περιοχές" «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
18:00 21:00 Σπύρος Αναγνώστου Αικατερίνη Κόκκινου Προετοιμασία Ερευνητικών Εργασιών «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Workshop
             
10η Ημέρα (05-08-2020)        
             
Έναρξη Λήξη Εισηγητής Αναπληρωτής Θέμα Κατηγορία Τύπος
10:00 12:00 Αικατερίνη Κόκκινου Γεώργιος Κορρές "Νέες Τεχνολογίες, Εκπαίδευση και Τοπική Ανάπτυξη: Την Εποχή της Κρίσης και της Πανδημίας" «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
12:00 14:00 Σπύρος Αναγνώστου Γεώργιος Κορρές "Τοπική ιστορική και γεωγραφική παιδεία - Τοπική ανάπτυξη : Η περίπτωση της Λέσβου" «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
18:00 21:00 Σπύρος Αναγνώστου Αικατερίνη Κόκκινου Προετοιμασία Ερευνητικών Εργασιών «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
             
11η Ημέρα (06-08-2020)        
             
Έναρξη Λήξη Εισηγητής Αναπληρωτής Θέμα Κατηγορία Τύπος
10:00 12:00 Γεώργιος Γκαντζιάς Γεώργιος Κορρές «Το Μοντέλο Δ.Ε.Π.Π.: Δυναμικές Επενδυτικής Πολιτικής στον Πολιτισμό» «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
12:00 14:00 Αικατερίνη Κόκκινου Γεώργιος Κορρές Στρογγυλό Τραπέζι: «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Η Εμπειρία της Κύπρου στην ΕΕ» «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
18:00 21:00 Σπύρος Αναγνώστου Γεώργιος Κορρές Προετοιμασία Ερευνητικών Εργασιών «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
             
12η Ημέρα (07-08-2020)        
             
Έναρξη Λήξη Εισηγητής Αναπληρωτής Θέμα Κατηγορία Τύπος
10:00 12:00 Λίλα Λεοντίδου Ηλίας Κουρλιούρος "Αυθόρμητες Πρωτοβουλίες για Τοπική Ανάπτυξη στις Ψηφιακές Κοινωνίες της Μεσογείου" «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
12:00 14:00 Νικόλαος Βαγιονής Ηλίας Κουρλιούρος Στρογγυλό Τραπέζι: «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση» «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
18:00 22:00 Σπύρος Αναγνώστου Αικατερίνη Κόκκινου Προετοιμασία Ερευνητικών Εργασιών «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
             
13η Ημέρα (08-08-2020)        
             
Έναρξη Λήξη Εισηγητής Αναπληρωτής Θέμα Κατηγορία Τύπος
10:00 12:00 Γεώργιος Κορρές Σπύρος Αναγνώστου "Τα τεχνολογικά πάρκα ως μοχλοί τοπικής ανάπτυξης και η περίπτωση του Τεχνολογικού και πολιτιστικού πάρκου Λαυρίου" «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
12:00 14:00 Σπύρος Αναγνώστου Αικατερίνη Κόκκινου Στρογγυλό Τραπέζι: «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση» «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
18:00 22:00 Σπύρος Αναγνώστου Αικατερίνη Κόκκινου Προετοιμασία Ερευνητικών Εργασιών «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
             
14η Ημέρα (09-08-2020)        
             
Έναρξη Λήξη Εισηγητής Αναπληρωτής Θέμα Κατηγορία Τύπος
10:00 13:00 Γεώργιος Κορρές Αικατερίνη Κόκκινου "Παρουσιάσεις Ερευνητικών Εργασιών Φοιτητών" «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη
13:00 16:00 Σπύρος Αναγνώστου Γαβαλάς Βασίλειος Στρογγυλό Τραπέζι: «Συμπεράσματα-Προτάσεις και Πολιτικές από το Θερινό Σχολείο Νάξου Μανόλης Μαρμαράς 2020 «Νέες Τεχνολογίες, Καινοτομίες και Ολοκληρωμένη Διαχείριση: Θεωρία, Μέθοδοι και Τεχνικές» Διάλεξη