Η ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΝΩΣΗ ΩΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΑΞΙΩΝ: ΡΟΛΟΣ ΤΗΣ ΔΙΕΥΡΥΝΣΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΞΙΑΚΟΥ ΤΗΣ ΠΛΑΙΣΙΟΥ - EUENIC2024

ΣΧΟΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ - Τμήμα Κοινωνιολογίας
27 Ιουν 2024 έως 29 Ιουν 2024
Λέσβος

1.Παναγιώτης ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ( Καθηγητής Διεθνών και Ευρωπαϊκών Θεσμών στο Τμήμα Κοινωνιολογίας του Πανεπιστημίου Αιγαίου, Επικεφαλής του  προγράμματος JMM EUENIC)
2. Μανούσος ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗΣ (Καθηγητής Συγκριτικής Κοινωνιολογίας του Πολιτισμού στο Τμήμα Κοινωνιολογίας του Πανεπιστημίου Αιγαίου)
3. Νίκος ΤΖIΦΑΚΗΣ (Καθηγητής Διεθνών Σχέσεων στο Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, τμ. Πολιτικών Επιστημών και Διεθνών Σχέσεων/ ΠΕΔΙΣ)
4.Παναγιώτα ΜΑΝΩΛΗ ( Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Πολιτικής Οικονομίας των Διεθνών Σχέσεων στο Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου/ ΠΕΔΙΣ)

6. Ιωάννης ΣΤΡΙΜΠΗΣ  (Επίκ. καθηγητὴς Διεθνών Θεσμών, Τμήμα Μεσογειακών Σπουδών, Πανεπιστήμιο Αιγαίου)
7.Έντα ΓΚΕΜΗ ( Αναπληρώτρια καθηγήτρια στο Πανεπιστήμιο Νέας Υόρκης, στα Τίρανα/Αλβανία, εταίρος στο MM EUENIC)
8.Δρ Ευαγγελία ΒΛΑΧΟΥ ( Δ.Ν., LL.M. Freiburg i.B., Διδάσκουσα στο Πανεπιστημίου Αιγαίου)
9. Δρ Γιώργος ΑΝΕΨΙΟΥ ( Ταξίαρχος (Ι) ΠΑ (ε.α), Διδάκτωρ Διεθνούς Δικαίου, Διδάσκων στο ΕΚΠΑ)
10. Δρ Ελευθερία ΦΤΑΚΛΑΚΗ ( μεταδιδακτορική ερευνήτρια, Διδάσκουσα στο Πανεπιστημίου Αιγαίου, ακαδημαϊκή  συνεργάτης του προγράμματος JMM EUENIC)

11. Κλειώ ΧΑΤΖΗΔΑΝΙΗΛ (υπ. Διδάκτωρ, Διδάσκουσα  στο Πανεπιστημίου Αιγαίο, ακαδημαϊκή  συνεργάτης ου προγράμματος JMM EUENIC)